İçerikte Neler Var?

Hayat Senin Projesi: Çağımızın Sessiz Pandemisinde Örnek Proje

Obezite şu an dünyanın en büyük sessiz pandemisidir. Hayat Senin Projesi ülkemizin en büyük, en kapsamlı ve en uzun süreli sosyal sorumluluk projesidir. Hayat Senin ismi; projenin, oluşturulacak web sitesinin, okuyan rehberlerin, gerçekleştirilmesi düşünülen TV programının ve diğer tüm etkinliklerde proje adı olarak projenin her yerinde kullanılacaktır. Son yıllarda hızla yaygınlaşan obezite sorunu Koronavirus pandemisi ile dünyanın en büyük sessiz pandemilerinden biri halini almıştır.

Bugün ülkemizde her iki kişiden biri fazla kilolu ve bu kişilerinde çok büyük bir kısmı obezite sınırları içerisindedir. Obezite vücudumuzdaki tüm sistemleri, organları, dokuları ve hücrelerin biyolojik faaliyetlerini hızla etkileyen çok yönlü bir hastalıktır. Obezite ile mücadelenin ön koşulu; aktif ve mutlu yaşam, sağlıklı ve dengeli beslenme gibi iki ana başlığın gereklerinin yerine getirilmesidir.

Hayat Senin Projesi

Obezite ile mücadeledeki yaklaşık 25 yıllık tecrübelerimizle 2014 yılında çocuklar, öğretmenleri ve anneleri üzerinde yaptığımız obezite ile ilgili çok yönlü araştırmanın bugün daha geniş bir şekilde uygulamaları da kapsayacak şekilde ülkemizin her bir insanına hissettirilmesinin önemi ortadadır. Obezite ve buna bağlı sorunları hayatımızdan uzaklaştırmak, yaşamımızdaki disiplinleri güçlendirmekle ilgili kamusal alanlarımızdaki tüm ihtiyaçları karşılamaya yönelik Hayat Senin Projesi çatısı altında “Obezite ile Mücadele ve Hareketlilik” temalı etkinliklerin yapılması kararlaştırılmıştır.

Hayat Senin Projesi’nin çok çeşitli etkinliklerinde Medikal Turizm Derneği koordinasyonu ve Uzman Dr. Sayın Sinan İbiş planlamasıyla; Halkbank Genel Müdürlüğü, Vakıfbank Genel Müdürlüğü, TCDD Genel Müdürlüğü, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı, EBRD Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Philips Türkiye, Öncü Medikal Grup, Özel Flavius Polikliniği, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Okulları, Hacette Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Fizik Tedavi – Rehabilitasyon Fakültesi, Sümela Sağlık Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri, Kasev Huzurevi, Seçilmiş Ana Okulu, Saray Engelsiz Yaşam Merkezi, Sınırsız Medya, Tourmag Dergisi, İdarecinin Sesi Dergisi, Opinyu, Medikal News Dergisi, Kadıköy Life Dergisi, Ekotürk TV gibi birçok kuruluş el ele verdiler.

Üç yıldır devam eden ve 50 milyonu aşkın kişiye temas eden, ülkemizin en büyük sosyal sorumluluk projesi olan Hayat Senin Projesi alt etkinlikleri ile engellilerden yaşlılara, sokak hayvanlarından çevreye, eğitimden iyiliğe, afetlerden kazalara, müzikten kültürel mirasa kadar birçok alanda sosyal sorumluluk başarısına imza attı. Hayat Senin Projesinde Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü iş birliği ile 13 ayrı konser, Resim Heykel Müzesi Konser Salonu’nda gerçekleşti. Hayat Senin Projesi Jandarma Komutanlığı Bandosunun müzik sunumları ile 13.Konserini Atatürk teması ile Ankara’da Resim Heykel Müzesi Konser Salonu’nda gerçekleştirdi.

Projede Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü, EBRD / Avrupa Ekonomi ve İmar Bankası, Ankara Üniversitesi, Osman Gazi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve diğer üniversiteler, Halkbank Genel Müdürlüğü, Philips Türkiye, Öncü Medikal Grup, Çağrı Merkezleri Derneği, Serçev, Büyük Kolej, Down Sendromu Derneği, Kasev Huzurevi, Ihlamur Konağı Huzurevi, Öncü Medikal Grup, Saray Engelsiz Yaşam Merkezi, Parla Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Mavi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İstatistik Dünyası, Özel Flavius Polikliniği, Medikal News Dergisi, İdarecinin Sesi Dergisi, Ekotürk TV, Tourmag Dergisi, İstanbul Haber Portalı, Sınırsız Medya gibi birçok kuruluş dayanışma içerisinde işbirliği gerçekleştirecektir.Proje ile ilgili güncel detaylar www.hayatsenin.org adresinde görülebilir.

Hayat Senin Projesi’nin son Ankara konserinde Halkbank Genel Müdürü Sayın Osman Arslan ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin ile Hayat Senin Projesi’nin öncüsü Uzman Dr. Sayın Sinan İbiş konuklara sosyal sorumluluklara gösterdikleri duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ettiler.

0 Yorum

Opinyuya yorum yapın

www.opinyu.com'da yer alan her türlü içeriğin tüm telif hakları Opinyu'ya aittir. www.opinyu.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar opinyu.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www.opinyu.com'daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Opinyu hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zamanda değişikliğe gidebilir. 

Opinyu bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir. Opinistlerin (Yazarların) İçeriklerindeki Sorumluluk Kendilerine Aittir. İçerikler kesinlikle tavsiye içermemektedir. İçeriklerden edindiğiniz bilgileri uzman kişilere danışmadan uygulamanız zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlardan Opinyu ya da Yazar asla sorumlu tutulamaz. 

©2024 opinyu.com

©2022 opinyu.com

©2024 opinyu.com

©2024 opinyu.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account