İçerikte Neler Var?

Küçük Bir Okul Tercih Etmenin Yararları

Küçük okul, öğrencilere kitlesel bir okula gitmeye kıyasla birçok farklı fayda sağlar. Örneğin, kitlesel okullardaki öğrenciler kalabalık içinde özgüven sorunu yaşayabilirken, küçük okullardaki öğrenciler genellikle daha rahat ve özgüvenli hissederler.

Çocuğunuz için hangi okulun doğru olduğunu düşünüyorsanız, okulun büyüklüğü kesinlikle önemli bir faktör olmalıdır, çünkü küçük bir okula devam etmek öğrencilere birçok avantaj sağlayabilir.

Küçük Bir Okula Devam Etmenin Öğrencilere Sağladığı Avantajlar

Öğrenme kişiye özel tasarlanabilir

Küçük bir okulda öğretmenler her öğrencinin gelişimini daha kolay izleyebilir ve öğrenim sürecini her öğrenciye göre uyarlayabilir. Öğretmenler her çocukla daha fazla bireysel zaman geçirebilir, böylece nelerde ekstra desteğe ihtiyaç duyabilecekleri konusunda daha iyi fikir sahibi olurlar. Öğrenciler ayrıca karşılaştıkları sorunlar veya yardıma ihtiyaç duydukları çalışma alanları hakkında öğretmenleriyle konuşurken kendilerini daha güvende hissedeceklerdir.

Daha fazla sosyalleşme ve özgüven

Küçük bir okulda, öğrenciler genellikle grup önünde konuşurken kendilerine daha fazla güvenirler. Ayrıca küçük okullarda daha güçlü bir topluluk duygusu ve daha az ayrışma olduğunu görürsünüz. Öğrenciler arasındaki topluluk ruhu, çocukların sosyal olarak daha iyi etkileşime girmelerine ve yeni şeyler denemek ve yeni ilgi alanları keşfetmek için kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olur.

Öğretim kadrosu öğrencilerini daha iyi tanır

Daha küçük bir ortama sahip bir okulda öğretmenler, akademik, duygusal ve hatta tıbbi ihtiyaçları dahil olmak üzere öğrencileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olurlar. Bazen daha büyük okullarda, bir çocuğun duygusal gelişimini, ruh sağlığını veya hayatının diğer yönlerini etkileyen sorunlar gözden kaçabilir.

Daha kapsayıcı

Küçük okullarda, çocuklarının bireysel özellikleri ve biriciklikleri daha fazla benimsenirken, kitlesel okullarda “farklı” olduğu düşünülen çocuklar dışlanabilir. Küçük okullarda utangaç öğrenciler akranlarıyla birlikte olma konusunda kendilerini daha rahat hissedebilir ve okul deneyimlerinden daha fazla keyif alma şansına sahip olurlar.

Öğrenciler öğrenmeye değer verir

Genellikle güçlü bir öğrenme arzusuna sahip öğrencilerin oranı daha yüksek olacaktır. Daha büyük okullarda, bazı çocukların öğrenme ile bağlarının koptuğunu ve akranları için öğrenmeyi aksatabildiğini görme olasılığınız daha yüksektir.

Ebeveynlerin okulla daha iyi bir ilişkisi vardır

Ebeveynlerin okul kültürünü benimsemeleri ve dahil olmaları daha kolaydır; bu, ister çocuklarının gelişimi hakkında öğretmenleriyle kısa bir sohbet etmek ister okul etkinliklerine ve sosyal etkinliklere katılmak olsun. Birçok ebeveyn diğer ebeveynlerle arkadaş olur veya hobileriyle ilgili etkinliklere katılır.

Bazı çocuklar büyük okullarda başarılı olabilirken, diğerleri kitleler arasında biraz kaybolmuş hissedebilir. Çocuğunuz için doğru okulu seçerken, onun kişiliğini dikkate almalı ve daha fazla güven geliştirmesini sağlamak ve ona daha iyi bir gelişim şansı vermek için küçük bir okulun daha iyi olup olmayacağına karar vermelisiniz.

Okullarımızda maksimum sınıf mevcudu 24 öğrencidir ve her sınıftan bir şube bulunmaktadır. Böylece öğrencilerimizin yukarıda bahsettiğimiz tüm faydalardan yararlanmalarını sağlarız. Okulumuzu tanımak, deneyimlemek ve öğrencilerimizin nasıl geliştiğini görmek isterseniz, gelip bizi ziyaret etmenizi çok isteriz.

Ziyaretinizi planlamak için (312) 282 6565 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Tolga Özdemir

1975 Ankara doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Ankara’da tamamladım. 1998’de Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümünü bitirdim. 2000-2003 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Orlando, Florida’da İşletme ve Yöneticilik eğitimi aldım. 2004-2007 yılları arasında Avrupa Okul Ağı’nın Türkiye danışmanı olarak görev yaptım. Türkiye Özel Okullar Derneği Divan üyeliği, Satış ve İş Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu, Ankara Eğitim Platformu gibi sivil toplum kuruluşlarında görev almaktayım. Annemin 2016 yılında vefatının ardından bayrağı teslim alarak okullarımızın kurucu görevini üstlenmiş bulunuyorum.

0 Yorum

Opinyuya yorum yapın

www.opinyu.com'da yer alan her türlü içeriğin tüm telif hakları Opinyu'ya aittir. www.opinyu.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar opinyu.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www.opinyu.com'daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Opinyu hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zamanda değişikliğe gidebilir. 

Opinyu bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir. Opinistlerin (Yazarların) İçeriklerindeki Sorumluluk Kendilerine Aittir. İçerikler kesinlikle tavsiye içermemektedir. İçeriklerden edindiğiniz bilgileri uzman kişilere danışmadan uygulamanız zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlardan Opinyu ya da Yazar asla sorumlu tutulamaz. 

©2023 opinyu.com

©2022 opinyu.com

©2023 opinyu.com

©2023 opinyu.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account