Profil fotoğrafı

Ömür KahramanÇevrim Dışı

Plaj Bayrakları Ne Anlama Geliyor?

Bugün sabah plajda sarı bayrak vardı. Daha önce hiç dikkatimi çekmemiş daha önce sarı bayrak. Cankurtaranın yanına gidip bayrağın anlamını sordum. Uzun uzun bayraklardan konuştuk. Sonra da bu yazıyı yazmaya başladım. Kim bilir belki siz de benim gibi bilmiyorsunuzdur. Peki Plaj Bayrakları Ne Anlama Geliyor?

Opinyu'ya devam et

Kahve

Kırk yıl hatırı olan nedir desem hemen kahve dersiniz değil mi? Başka hiç bir şeyin bu denli hatırı yoktur. Günün ilk öğünü için bile kahve altı deriz. Kahve içebilmek için bir şeyler yeriz. En iyi kahvaltı ise bir dostla ve kahve ile bitenidir. 

Opinyu'ya devam et

Yangın Söndürme Uçakları

yangın söndürme uçakları, yangında yetkililer öncelikle yangının boyutunu değerlendirir. Orman yangınları gibi insan gücü ya da itfaiye ile söndürülemeyecek kadar büyük, yerel halkı ve yangın bölgesini tehdit eden yangınlarda havadan müdahale helikopter ve uçak ile yapılır. Bu hava taşıtları, suya inme özelliğine sahiptir. Dolayısı ile karaya gerek duymadan nehirler, göl, deniz ya da rezervuarlardan su alarak yangın bölgesine hızla suyu taşırlar.

Opinyu'ya devam et

Halikarnas Balıkçısı

Namı diğer Halikarnas Balıkçısı ya da pir-i rehberan Cevat Şakir Kabaağaçlı, Girit’te 1886’da doğmuş. Atina sefiri ve Vali Şakir Paşa ile Giritli Sare İsmet Hanım’ın altı çocuğunun en büyüğüdür.

Opinyu'ya devam et

Su ve Uçuş

Canlıların yaşaması için vazgeçilmez unsur iki hidrojenle bir oksijen atomundan oluşan, doğal sıcaklıkta sıvı durumunda bulunan, renksiz, kokusuz, tatsız madde olan su, hücrelerin yaşaması ve fonksiyonlarını devam ettirmesi için gereklidir. Su ve Uçuş

Opinyu'ya devam et
Please wait...

Son Opinyuları

Plaj Bayrakları Ne Anlama Geliyor?

Kahve

Yangın Söndürme Uçakları

Kulüpler

Opinistler Kulübü grubunun logosu
Opinistler Kulübü
Özel Grup
Turizm Kulübü grubunun logosu
Turizm Kulübü
Herkese Açık Grup

www.opinyu.com'da yer alan her türlü içeriğin tüm telif hakları Opinyu'ya aittir. www.opinyu.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar opinyu.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www.opinyu.com'daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Opinyu hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zamanda değişikliğe gidebilir. 

Opinyu bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir. Opinistlerin (Yazarların) İçeriklerindeki Sorumluluk Kendilerine Aittir. İçerikler kesinlikle tavsiye içermemektedir. İçeriklerden edindiğiniz bilgileri uzman kişilere danışmadan uygulamanız zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlardan Opinyu ya da Yazar asla sorumlu tutulamaz. 

©2022 opinyu.com

©2022 opinyu.com

©2022 opinyu.com

©2022 opinyu.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account