Profil fotoğrafı

Dr. Ömür KahramanÇevrim Dışı

Hiç Kendi Ölümünüzü Hayal ettiniz mi?

Hiç Kendi Ölümünüzü Hayal ettiniz mi? Öleceğimizi bilerek yaşarız ama ölümü hiç kendi üstümüze kondurmayız şu pamuk ipliğine bağlı hayatta.

Opinyu'ya devam et

Yerebatan Sarnıcı ve Restorasyon Eleştirisi

Yerebatan Sarnıcı ve Restorasyon Eleştirisi Bizans İmparatoru I. Justinianus 527-565 tarihlerinde yaptırır. 9 m. yüksekliğinde 4.80 m. aralıkla 336 sütun için Yerebatan Sarayı ya da eski bir Bazilika üstüne yapıldığından Bazilika Sarnıcı da denir. 140’a 70 metre, 9.800 m2 alanı olan sarnıç, 100.000 ton su depolar. 

Opinyu'ya devam et

En Önemli Seçim: İş ve Eş

İnsanoğlu her gün defalarca seçim yapıyor. Birçoğunun farkında bile olmuyoruz. Ancak hayatımızı etkileyen en önemli seçilerimiz: iş ve eştir.

Opinyu'ya devam et

Uçakta Exit (Çıkış) Kapısı Nedir?

Uçakta Exit (Çıkış) Kapısı Nedir?Havacılıkta alınan tüm tedbirler uçuş güvenliğine göredir. Acil bir durumda yolcu tahliyesini sağlamak için dizayn edilmiş acil çıkış kapıları ve burada bulunan koltuklar da yolcunun daha geniş mesafede oturması için değildir.

Opinyu'ya devam et

Sultan Ahmet Camii

Bir rehber olarak dün Sultan Ahmet’e gittim. En çok özlediğim yerlerden. Şöyle bir tepeye oturup uzun uzun şehri izledim. Sonra da Yerebatan Sarnıcını gezdim. Önce size Sultan Ahmet Camii’ni yazayım. Yakında da Yerebatan Sarnıcı’nı yazarım.

Opinyu'ya devam et
Please wait...

www.opinyu.com'da yer alan her türlü içeriğin tüm telif hakları Opinyu'ya aittir. www.opinyu.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar opinyu.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www.opinyu.com'daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Opinyu hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zamanda değişikliğe gidebilir. 

Opinyu bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir. Opinistlerin (Yazarların) İçeriklerindeki Sorumluluk Kendilerine Aittir. İçerikler kesinlikle tavsiye içermemektedir. İçeriklerden edindiğiniz bilgileri uzman kişilere danışmadan uygulamanız zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlardan Opinyu ya da Yazar asla sorumlu tutulamaz. 

©2023 opinyu.com

©2022 opinyu.com

©2023 opinyu.com

©2023 opinyu.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account