İçerikte Neler Var?

Bir Önerim Var: Şeffaf Dönüşüm…

Bu dönüşümün ana fikri “her vatandaş için; ne sebeple olursa olsun içine girdiği her binanın deprem güvenliğini bilmesi bir yaşam hakkıdır. Anayasal güvence de olan temel insan hakkıdır.”

Her vatandaş cep telefonundan bina bilgisini görebilmelidir. Bu amaçla bina girişine binan durum raporunu gösteren evrağa ulaşabileceği bir KAREKOD tabelası konulmalıdır. Zorunlu tutulacak bu yasal düzenleme ile gerçekleşecek ve devlet binaları dahil hiç bir istisna olmayacaktır. Uzantısı T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı web sayfası olmalıdır.

Her bina için zorunlu tutulacak bu şeffaf dönüşüm neyi sağlar ?

1.Vatandaşın kendi yaşamını koruması için insani bir fırsat sunar.

2.Bina ve ev sahiplerinin gayrimenkullerin olası değer kayıplarını önlemek için deprem dönüşümüne yüksek motivasyon sağlar.

3.Gayrimenkulü alan, satan, kiralayan için aldatılmanın önüne geçer.

4.Gayrimenkul kira ve fiyat spekülasyonuna son verir.

Bu şeffaf dönüşüm fikri  ilgili uzmanlar tarafından geliştirilebilir.

Uzm. Dr. Beyhan Işık

İlk orta ve lise öğrenimini sırasıyla. Gaziantep Münif Paşa İlkokulu, Şehit Adem Yavuz Ortaokulu ve 19 Mayıs Lisesi’nde tamamladı.
1989 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. Tıp eğitimin yanı sıra 2 yıl Öğrenci Liderliği yaptı. Şiir ve Sevgi Düşünce Kulübünü kurdu. Üniversitede fikir özgürlüğü ve kültürel ortamın gelişmesi adına ; “Çim Üniversitesi”(farklı bir interaktif eğitim denemesi),Çadır Projesi (Tıp Öğrencisi saha eğitimine katkı ve Üniversitenin hakla buluşması amaçlı),İlk tümüyle öğrenci insiyatifli ,toplumsal katılımlı ve “eğitim” ana temalı Üniversite Şenliği düzenlenmesi gibi bir çok projeye öncülük yaptı. Mezuniyet sonrası bu sebeple Üniversiteye atandı. Hem Kültürel Koordinatör ve Doktor olarak Mediko Sosyal Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezinde 4 yıl çalıştı.1999 Depremi Tıp Fakültesi Acil Polikliniği Kriz Yönetiminde aktif olarak yer aldı.
2008 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamladı uzman doktor oldu. Başta Beslenme Bozuklukları tez çalışması başta olmak üzere A gurubu dergilerde de yayınlanmış bir çok bilimsel çalışması mevcuttur. 2003 Medikal Estetik Hekimliği Eğitimi aldı. Medikal estetik alanında yurtdışı ve yurtiçi eğitim ve sertifikasyon programlarına katıldı. Bursa’da zayıflama alanında 18 yıldır 10 binin üstünde hastayı prospektif takip ve tedavi etmiş olup. Halen Mayra Estetik Polikliniğinde tedavilerine ve hasta eğitimlerine aralıksız devam etmektedir.

0 Yorum

Opinyuya yorum yapın

www.opinyu.com'da yer alan her türlü içeriğin tüm telif hakları Opinyu'ya aittir. www.opinyu.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar opinyu.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www.opinyu.com'daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Opinyu hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zamanda değişikliğe gidebilir. 

Opinyu bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir. Opinistlerin (Yazarların) İçeriklerindeki Sorumluluk Kendilerine Aittir. İçerikler kesinlikle tavsiye içermemektedir. İçeriklerden edindiğiniz bilgileri uzman kişilere danışmadan uygulamanız zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlardan Opinyu ya da Yazar asla sorumlu tutulamaz. 

©2023 opinyu.com

©2022 opinyu.com

©2023 opinyu.com

©2023 opinyu.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account